Однією з основних форм військово-патріотичного виховання є військово-шефська робота, яка полягає у встановленні та підтриманні зв’язків з працівниками військових частин та навчальних закладів, з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, трудовими колективами, цивільними навчальними закладами, громадськими організаціями з метою проведення спільних заходів з військово-патріотичного виховання молоді, виховання у неї громадянських почуттів та якостей.

22 березя 2023р.відбулася зустріч учнів ліцею з офіцерами Харківського національного університету Повітряних Сил ім.Івана Кожедуба .

Щодня наші учні з різних класів проводять вкрай необхідні та пізнавальні мандрівки в часі у музеї ліцею «Криївка».💙💛

Тарас Шевченко — феномен нашої держави, нашої культури. Постать, з якою ідентифікується Україна у світі. Шевченкова доля нерозривно пов’язана з історією. Митець завжди боровся за волю, за незалежність рідного краю. Цю місію продовжуємо і ми сьогодні , захищаючи землю від путінської росії, яка сіє смерть та руйнування. Пророча Тарасова поезія лунає крізь віки і дає силу до перемогти московських окупантів. Учні ліцею провели інтерв’ю-опитування «Пам’ятаємо Шевченка…Читаємо Шевченка…Цитуємо Шевченка»

Символічний ланцюг єдності та спільне виконання гімну — ми відзначаємо День Соборності України! 💙💛
Усі учні, усі вчителі єдині в розумінні важливості цього дня в історії України та єдині в своєму бажанні якнайшвидшої перемоги !!!

День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

Учні ліцею з вдячністю та пошаною звертаються до воїнів ЗСУ.

90 — ті роковини Голодомору 1932-1933 років.
Вшановуємо пам’ять жертв.
Пам’ятаємо. 🙏🙏🙏

Тиждень розпочався із підняття державного прапора, виконання гімну та хвилини мовчання.

Продовжуємо говорити про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності.

Виховні години, патріотичний флеш-моб учнів 6 — их класів.

90 — ті роковини Голодомору 1932-1933 років.
Вшановуємо пам’ять жертв.
Пам’ятаємо. 🙏🙏🙏

День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

Учні ліцею з вдячністю та пошаною звертаються до воїнів ЗСУ.

Підняття прапора.

14 жовтня вже традиційно в ліцеї мали б відбутись Козацькі Забави. Тоді нам завадили ворожі обстріли і вимушене дистанційне навчання.
Вчора, 15 листопада, ми вирішили наздогнати час і таки дати волю козацькому гарту і нестримному драйву.💪💪💪
Ми встигли завершити конкурси , порадіти результатам, пообійматись якраз перед початком нового масованого обстрілу і годин в укритті.
Наш ворог не збагне такого простого і доконаного факту…зі світлом чи без, в укритті чи в залі….нас не спинити…не злякати…не зламати…
Наша козацька міць і лють лише дужчають, а енергія і жага до боротьби лиш зростає!!!💙💛

Перегляд відеопрезентації до Дня Революції Гідності.

Завершується ще один тиждень з життя родини нашого ліцею.
Тиждень, сповнений цікавими освітніми проектами, та звісно добрими справами наших учнів, які всіляко підтримують воїнів та шаленіють від зустрічі на живо зі своїми героями.
Збір монеток в акціїї «Смілива гривня» дав можливість переказати 3 174 грн на потреби ЗСУ.
Нам знову вдалось завантажити машину смаколиками, необхідними речами та листами і малюнками , щоб зігріти душі захисників. Передаємо це через наших добрих друзів з
@ГО «Волонтерське серце»
Деяким нашим учням пощастило гостити у себе на уроках воїна на псевдо «Сірко», та щирими обіймами передати всю нашу любов і вдячність.
Дівчатка розмалювали символічні серця і передали їх родинам Азовців, з молитвою про найшвидше повернення всіх героїв.
Ну і звісно….нові цікаві уроки… пізнавальні проекти…
Нас не здолати💙💛
Слава Україні!

Сьогодні відзначаємо ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ!
Мова — це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її.
Олесь Гончар.
Пам’ятаємо ці слова, та вчимо мову добре, аби знати краще!

Нагородження учнів за волонтерську діяльність.

Сьогодні наші учні отримала подяку від міського голови за волонтерську діяльність. І все заради єдиної мети — нашої спільної перемоги. Пишаємося нашими дітками!

«УКРАЇНА ЄДНАЄ»

 З такою назвою, з такими відчуттями і таким патріотичним настроєм відбувся концерт для внутрішньо переміщених осіб, що проживають в нашому ліцеї. Велика дяка і шана викладачам і вихованцям Львівська музична школа 8 за творчість, натхнення та подаровані емоції.
Все буде УКРАЇНА💙💛

З Днем Незалежності, Україно!

Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою.

День Незалежності — особливе свято для кожного з нас, в якому серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та гідності.

Сьогодні українці захищають свій історичний вибір і право вільно жити на власній землі. Україна обов’язково переможе! Все буде Україна!

Вічна слава усім, хто віддав життя за Україну! Вічна слава усім нашим захисникам та захисницям!


23 серпня — День Державного Прапора, свято всіх поколінь українців!

Коли безмежна блакить та безкрає золоте колосся зливаються в одне ціле, то з’являється він — синьо — жовтий стяг. А з ним — і наша незалежність, свобода й сила. Пишаємся своїм прапором, Патріоте, адже Україна — мужня духом, велика та квітуча Країна! Пам’ятай про свою історію, культуру та символіку, бережи свою мову солов’їну, люби українське в усьому та шануй Україну, де б ти не був зараз!

З Днем Вишиванки.

Вишиванка – символ України,
Кожної великої родини,
Нашої історії та мови
Залюбки вдягаємо її знову.

У рамках проєкту «Діти дітям про Україну» члени учнівського самоврядування організували козацькі забави для діток, які тимчасово проживають у ліцеї.

Сьогодні Львову 766 років. Львів – одне з найпрекрасніших міст України, де відчувається європейський шарм, любов до гармонії та краси. На вулицях міста панує романтичний, дещо сентиментальний настрій.
Відвідавши Львів, ніби потрапляєш у казку: вузькі вулички міста, на яких красуються старовинні будинки, і п’янкі аромати неперевершеної львівської кави…
Це місто, яке неможливо забути і яке назавжди залишається в серцях тих, хто хоч раз побував тут. Львів поєднує в собі безліч різних культур, які, органічно переплітаючись, створюють його власну, неповторну культуру.

Учні ліцею підготували малюнки до Дня міста Львова.

Майстер-клас «Писанка — маленьке диво, що пройшло крізь віки… Найчарівніша візитівка України».

Україні присвячується…

Все буде Україна!

Дякуємо нашим захисникам. Малюємо Україну, нашу перемогу — учні ліцею №93 ЛМР

Боже Україну Бережи!

«Встала весна» уривок із поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки»

Творчість Тараса Шевченка сьогодні як ніколи актуальна. Майже 200
років тому він у плані культурному постав проти Російської імперії, а
сьогодні їй протистоїть вся Україна.
Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Великий Кобзар
сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і
твердо ступає повсюдно у вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста
кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників:
…не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тоте ж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть…
(«Осія. Глава XIV»).

21 лютого — Міжнародний день рідної мови!
Ой, яка чудова,
Світла і багата
Українська мова,
Мова мами й тата!
Мова мами й тата, діда і бабусі.
Знаю її добре, ще краще навчуся.

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду – сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
Людмила Максимлюк 

Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це сльози нашої нації і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас, за те, що перевернули свідомість українців, змусивши їх боротися.     

18-20 лютого Україна вшановує пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Учні ліцею долучились до заходів вшанування Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Підняли Державний Прапор, заспівали Гімн України, переглянули фільм «Герої Майдану», створили колаж, прослухали лекцію «Від Крутів до Майдану у музеї «Криївка».

Разом — ми сила. Єдності нам і миру. Щороку 16 лютого в Україні згідно з указом Президента від 14.02.2022 №5, відзначатимуть нове державне свято — День єднання . Сьогодні з нагоди цього свята було виконано гімн та піднято Державний прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах нашої країни. Сила нації українського народу — в її єдності!

Любіть Україну, як сонце любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди….

Ліцей №93 приєднався до відзначення Дня Єдності.

29 січня вшановуємо пам’ять Героїв бою під Крутами. Крути — одна із трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років!

День Соборності. Цінності ,що нас єднають.

«Вифлеємський Вогонь Миру «- міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню , запаленого на місці народження Ісуса Христа…Дякуюємо ліцеїстам-пластунам, які провели акцію у стінах ліцею.

До Дня Збройних Сил України. Усім Захисниками України присвячується.

Знаємо…Пам’ятаємо…Про Голодомор 32-33рр.

«Що для мене свобода»

Ці свята про сильних, мужніх , відважних людей, які боролись і борються за мир і спокій в нашій Україні. Але кажуть, історія має здатність повторюватись, поки не засвоєно уроків минулого… Щоб знати свою історію, засвоїти уроки минулого у ліцеї проведено виховні години, зустріч із воїном АТО, екскурсію у музей “Криївка”, урочисте підняття прапора, козацькі забави, виготовлення листівок, малюнків…