Учнівське самоврядування у ліцеї створено ще у 2003 році. Учнівське самоврядування – це робота учнів у ліцеї в позаурочний час, де учнівська молодь має можливість себе реалізувати,така діяльність дає можливість вихованцям розвивати свій лідерський потенціал, надає учням ті кроки самостійності у прийнятті рішень, які необхідні для подальшого набуття їх життєвого досвіду.

Педагог має завдання виховати в учнів почуття власної гідності через розвиток їх соціальної активності, що можливе тоді, коли учні активно беруть участь у суспільному житті школи. Учнівське самоврядування – це не гра, це самоорганізація учнів у колектив, який формулює свої учнівські закони шкільного життя. Робота учнів в учнівському самоврядуванні сприяє стилю взаємовідносин між лідером та однокласниками, передачі лідерського досвіду через спілкування і взаємодію між учнями різних вікових категорій.

Учнівське самоврядування – це маленька модель держави. Очолює учнівський парламент спікер йому допомагають заступники. Вся робота у парламенті поділена по напрямах : інформаційний, культура і відпочинок, соціально-правова робота. Кожен учень відповідає за певну ланку роботи. Як і у справжній державі в учнівському самоврядуванні теж відбуваються вибори. У нашому ліцеї вони організовуються 1 раз на рік.

Завдяки набутому досвіду, після закінчення школи молоді громадяни матимуть відчуття, що вибори, голосування – це гра, правила якої їм відомі, це привчання до ролі виборця в майбутньому приведе до позиції активного громадянина, який вміє зробити правильний вибір.

Учнівське самоврядування активно працює і розвиває шкільне медіа — це газета ліцею «SCHOOLNEWS 93» та учнівське радіо «РадіоNEWS93», які інформують учнів про важливі та буденні новини. Газета «SCHOOLNEWS 93» , яка заснована ще у 2003 році, виходить у різних форматах – друкованому вигляді та на Instagram сторінці ліцею. Із самих початків заснування газета отримувала перемогу у різноманітних конкурсах — Обласний конкурс шкільних друкованих видань «Гостре Перо» 2003р., 2008р.; Міський конкурс шкільних друкованих видань та шкільних газет 2004р., 2009, 2011р., 2018р. та ін.. На даному етапі з’явився новий напрям у роботі учнівського медіа — це відео зйомка , учні створюють відео ролики, відео фільми, відео сюжети різної тематики і викладають на YouTube канал ліцею.

У 2014 році учні зняли фільм , який присвятили борцям за волю України та колишньому учителеві ліцею Михайлові Огиді, який воював на Сході, як доброволець. Крім цього, робота у медіа ліцею є і мотивуючою, оскільки, учні беруть участь у багатьох конкурсах та проектах. У 2018 році учні 9 класу взяли участь у проект «ECOlife: життя в стилі еко», в якому зі своїм проектом «Велогерой» увійшли в 10-ку найкращих міста Львова. У березні 2019 рокуГалунка Роман, учень 9 класу, став призером львівського міського конкурсу на кращий відео колаж «Від Крутів до Майдану», вересень-жовтень 2019 року, група учнів під керівництвом педагога-організатора Гивель Н.І. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі шкільних та молодіжних медіа «Youth MediaLab» . Участь учнів у шкільному медіа сприяє формуванню і розвитку творчих здібностей, розвиває уміння вдало і нестандартно мислити, вміння викладати свої думки в письмовій формі, розвиває дизайнерські, художні, організаторські , творчі якості, учні отримують навички працювати у команді та планувати свою роботу. У 2019 році педагоги-організатори Гивель Н.І. та Піддубна Я.І. взяли участь у міжнародному українсько-польському проекті «Учнівське самоврядування — демократія в школі». Результатом, по закінченні проекту, став загальношкільний проект з учнівським самоврядуванням, який завершився створенням велопарковки біля ліцею. Це був цікавий проект, було проведено опитування серед учнів , вчителів та батьків.

Знято кілька роликів на різноманітну тематику: «Екологія навколишнього середовища», «Здоровий спосіб життя», «Чи корисно їздити велосипедом?». Участь учнів у проектній діяльності дає можливість навчитись працювати у команді, маючи окремо своє завдання, учні розуміють, що вони належать до команди і кожна окрема робота є важлива. Учнівське самоврядування співпрацює із громадськими і благодійними організаціями, студентськими спільнотами. Самоврядування організовує та проводить благодійні ярмарки вилучені кошти з яких ідуть на потреби хворих дітей, воїнів АТО.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab